Filenin Sultanları, Fransa’yı yıktı! Dünya sırlaması güncellendi

Milletler Ligi’nde Filenin Sultanları, Antalya’daki son maçında Fransa ile karşılaştı. Türkiye mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Voleybolseverler, 10 bin kişilik Antalya Spor Salonu’nda oynanan ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelen mücadeleye yoğun ilgi gösterdi.

İKİNCİ GALİBİYET
Bu seneki ilk sınavını Milletler Ligi’nde veren ve ilk maçında Japonya’ya 3-2 mağlup olan ay-yıldızlı ekip, Hollanda’yı 3-1’lik skorla geçmiş, İtalya’ya 3-1 yenilmişti.

Bu sezon lige 3-0’lık Almanya galibiyetiyle başlayan Fransa ise daha sonraki maçlarında Polonya’ya 3-0 yenildi, Bulgaristan’ı 3-1 yendi.

“Filenin Sultanları”, ligin ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.

16 takımın mücadele verdiği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde yer alma hakkı kazanacak.

DÜNYA 1 NUMARASI TÜRKİYE
Filenin Sultanları, Fransa galibiyetiyle 1.58 puan kazandı. Türkiye bu sonuçla sırlamadaki liderliğini sürdürdü.

1)Türkiye 380.92
2)Brezilya 371.68
3)Polonya 356.73
4)İtalya 343.79
5)Amerika 343.11
6)Çin 337.12
7)Sırbistan 328.02

 

VNL GRUBUNDA PUAN DURUMU
Öte yandan Milletler Ligi’nin ilk hafta maçları sonunda grupta oluşan puan durumunda Polonya lider tamamladı. Türkiye ise 2 galibiyetle 7. sırada yer aldı.

SİMGE: KAPTANLIK MÜTHİŞ HİSSETTİRİYOR
Filenin Sultanları’nda Eda Erdem’in yokluğunda kaptanlık görevini üstlenen Simge Aköz, Trt Spor’a şunları söyledi:

“Takıma kaptanlığı yapmak müthiş hissettiriyor ama maalesef ki kaptanımızın sakatlığı sebebiyle bu görevi üstlendim.

O da bizimle buradaydı, her an yanımızdaydı. Bu takımın kaptanı Eda Erdem’dir. Ben sadece Türk Milli Takımı’nı elimden geldiğince temsil etmeye çalıştım. Yine de 1 hafta da olsa kariyerimde kaptanlık görevini yerine getirmiş olmak çok mutlu ediyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x