Perinçek: Rusya kaybederse Türkiye de kaybeder

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında “İran ve İsrail’e Türkiye’den Bakmak” başlıklı basın açıklaması yaptı.

İsrail’in stratejik hedefinin “Kürdistan” adı altında ikinci İsrail devletçiğini kurmak olduğunu savunan Perinçek, İran’ın yalnız İsrail’in değil, “İkinci İsrail”in de karşısında olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

“Türkiye, İran ve Azerbaycan aynı cephededir. Rusya, Suriye, Irak, Filistin, Yemen ve diğer Batı Asya ülkeleri onlarla birliktedir. Irak, Suriye ve İran bölünürse Türkiye de bölünür. Rusya kaybederse Türkiye de kaybeder. Filistin ile cephe arkadaşı olan Türk milleti, İran ile de birliktedir. Türkiye hava sahası İsrail ve müttefiklerine kapatılmalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri, vatan toprağımız olan İncirlik ve Kürecik’teki ABD üslerini denetim altına almalıdır.”

Perinçek; Filistin, Yemen ve İran’ın silahlı güçleriyle omuz omuza verdiği savaşta, yakalarını İsrail ve ABD’den kurtaramayanların, hemen “tiyatro” perdelemesiyle psikolojik savaştaki görevlerine soyunduklarını savunarak “Dünya tiyatro tarihinde ilk kez, 33 bin insan sahnede katlediliyor. Öyle bir tiyatro ki, sahnesinde füzeler atılıyor, bombalar patlıyor, savaş uçakları uçuyor. ‘Tiyatro’ tekerlemesini yineleyenler, Karagöz perdesindeki Bebe Ruhi rolünde savaş gerçeğini gürültüye getirmektedirler” değerlendirmesinde bulundu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x