Üniversite yurdundaki ilişki 8 milyonluk şantajla son buldu

İstanbul’daki bir üniversite yurdunda Deniz Ö. ile ilişki yaşayan Sarp T., büyük bir şantajla karşı karşıya kaldı. Deniz Ö.’nün avukatı, Sarp T.’ye, müvekkilinin iddiaları üzerine 8 milyon lira ödeme yapmazsa, tecavüz suçlamasıyla dava açacaklarını ve bu durumda  tutuklanacağımı söyledi.

Türkiye’nin tanınmış üniversitelerinden birinde eğitim gören 22 yaşındaki Deniz Ö., aynı okulda okuyan 21 yaşındaki Sarp T. tarafından 4 Aralık 2023’te tecavüze uğradığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Deniz Ö.’ye göre, olay günü Sarp T. ve arkadaşları ile birlikte alkol aldıktan sonra yurda dönmek üzere ayrıldı. Yolda düşüp yardım istemek için Sarp T.’yi çağırdı. İddiaya göre, çamaşır almak bahanesiyle girdikleri yurt çamaşırhanesinde tecavüz olayı gerçekleşti.

“Rızası dahilinde seviştik”

Halk.tv.com.tr Özel Haber Müdürü Seyhan Avşar‘ın haberine göre, Sarp T., kendisine yöneltilen tecavüz suçlamalarını reddederek, olay günü Deniz Ö. ile karşılıklı rıza temelinde yakınlaştıklarını belirtti. İfadesinde, “O gün bir araya geldiğimiz arkadaş grubumuzla vakit geçirdik. Deniz, gruptayken benimle fiziksel yakınlaşması oldu, bu durum bir arkadaşımızın rahatsız olmasına neden oldu. Deniz ayrıldıktan bir süre sonra ‘ellerim acıyor, yardıma ihtiyacım var’ diyerek beni çağırdı. Yanına vardığımda, çamaşırhaneye inmemiz gerektiğini söyledi ve orada karşılıklı rızamızla seviştik” şeklinde konuştu.

8 milyon lira talep edildi

Sarp T., Deniz Ö. ile yaşanan olayın ardından iki hafta geçmesinin sonrasında, Deniz Ö.’nün avukatı olduğunu iddia eden bir şahsın kendisini arayıp 8 milyon TL talep ettiğini belirtti. Bu şahıs tarafından yapılan baskıda, istenen miktarı ödemezse tutuklanacağı ve büyük miktarda tazminat ödemek zorunda kalacağı tehdidiyle karşı karşıya kaldığını ifade eden Sarp T., “Bu teklifi reddettim ve telefonu kapattım” dedi.

Tanıklar: Zorlamasına şahit olmadık

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, görgü tanıklarının beyanına başvurdu. Tanıklar, Deniz Ö.’nün Sarp T. ile rızası ile öpüştüğünü, şüphelinin herhangi bir zorlamasına şahit olmadıklarını aktardı.

Mesajlar dosyada

Sarp T. ile Deniz Ö. arasında geçen mesaj yazışmaları da dosyaya sunuldu. Deniz Ö.’nün şüpheliye alkollü olduğunu yazdığı, Sarp T.’nin ise, “üzerime atladın, gayet istekliydin” şeklinde yanıt vermesine karşın Deniz Ö.’nün buna karşı çıkmadığı görüldü.

Avukat, uzlaşmak için mesaj atmış

Deniz Ö’nün avukatının ise Sarp T. ile uzlaşmak için arayıp mesajlar gönderdiği tespit edildi. Tüm bu gerekçelerle Savcılık Sarp T. hakkında takipsizlik kararı verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x